Ar krovinių gabenimas iš Rusijos į Lietuvą labai komplikuotas?

Daugeliui tikrai gali atrodyti, kad importas ir pervežimas iš Rusijos yra sudėtingas. Taip yra dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Viena iš jų – visi formalumai ir muitinės patikros, kurie neišvengiami gabenant krovinį. Antra priežastis – nemaži atstumai, ypač jeigu kroviniai keliauja iš tolimesnio Rusijos regiono. Būtent dėl šių niuansų krovinių gabenimas yra labiau komplikuojamas, bet tikrai įmanomas ir neturėtų sukelti didesnių problemų. Užsakant pervežimą iš Rusijos pirmiausiai reikėtų pasirūpinti tvarkingais dokumentais ir sutvarkyti visus reikalingus formalumus. Pats vežimo procesas priklausys nuo transporto įmonės pajėgumų ir išvystyto tinklo. Žinoma, daug ką lemia ir konkretus užsakymas bei jo paėmimo vieta. Jeigu ji yra arčiau didžiųjų miestų arba terminalų, tuomet papildomų sunkumų dėl to kilti neturėtų. Kadangi kroviniai iš Rusijos gabenami nuolat.

 Kas yra nestandartiniai kroviniai?

Dažniausiai taip apibūdinami neįprastų gabaritų, dideli ir itin sunkūs kroviniai. Tačiau gali būti ir kitų kategorijų bei ypatybių, pagal kurias kroviniai priskiriami nestandartiniams. Tokie būtų ir pavojingi kroviniai, tarp kurių patenka dažai, baterijos, trąšos ir bet kurie kiti gaminiai, keliantys pavojų aplinkai. Kita kategorija – gyvūnai ir augalai, kuriems taip pat reikia ne tik specialių pervežimo sąlygų, bet ir įvairių dokumentų. Ypač gabenant tokius krovinius iš Rusijos į Lietuvą. Taip pat specialaus transporto ir sąlygų reikės greitai gendantiems produktams bei farmaciniams gaminiams. Taigi, nestandartinių užsakymų gali būti įvairių, apimančių daugybę skirtingų sričių. Kai kuriais atvejais reikalingi specialūs gabenimo leidimai, o formalumai – žymiai sudėtingesni. Todėl ne visos įmonės užsiima tokių krovinių pervežimu.

 Krovinių gabenimas iš Rusijos į Lietuvą. Nuo ko priklauso jų kelionės laikas?

Kadangi Rusija yra itin didelė šalis, kelionės laikas priklauso ir nuo pirminės krovinio vietos. Jei krovinys pristatomas į pagrindinius terminalus šalia didžiųjų miestų, tuomet kelionė automatiškai sutrumpėja. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į muitinės patikrinimus, kurie vyksta konkrečiu laiku. Dauguma vežėjų yra prisitaikę ir reisus organizuoja taip, kad visiems formalumams būtų sugaištama kaip įmanoma mažiau laiko. Taip pat prisideda ir kelionės trukmė iki vietos, jeigu krovinys pristatomas tiesiai klientui, o ne į logistikos centrą ar muitinės sandėlį. Taigi, yra nemažai faktorių, nuo kurių visumos ir priklauso galutinis gabenimo laikas.