Kuo naudingas krovinių grupavimas (sandėliavimo paslaugos)?

Toks variantas yra naudingas tiek ir pervežimo bendrovei, tiek ir užsakovui. Žinoma, galima krovinius gabenti ir tiesiai iš pradinio taško iki galutinės stotelės. Tačiau tokiais atvejais išlaidos bus žymiai didesnės. Kadangi tik labai retai vienas užsakymas užpildo visą transporto priemonės tūrį. O šiuo atveju kroviniai grupuojami pagal kelionės kryptis ir iki tol, kol susidaro pilnas automobilis, jie yra sandėliuojami. Aišku, tokia paslauga taip pat kainuoja papildomai. Tačiau išlaidos tikrai bus mažesnės, negu kad vežti nepilną krovinį ir mokėti kaip už pilną. Ypač jeigu užsakymai nėra labai skubūs. Nors neretai kroviniai sukomplektuojami pakankamai greitai ir jie pasiekia galutinį tikslą ne ką lėčiau. Todėl toks pervežimo variantas yra vienas iš optimaliausių visais atžvilgiais. Kadangi tuo pačiu efektyviai išnaudojami ir turimi įmonės resursai.

Ar logistikos įmonės tik perveža krovinius?

Toks klausimas gali kilti daugumai žmonių, kurie nėra susidūrę su šia sritimi. Kadangi būtent su transportavimu dažniausiai ir asocijuojasi tokia veikla. Tačiau tai tik nedidelė dalis to, ką daro logistikos įmonės, kadangi dažnai jų veiklos spektras yra gerokai platesnis. Tai būtų ir krovinių grupavimas (sandėliavimo paslaugos), kas yra neišvengiama praktiškai visais atvejais, kol jie neužpildo transporto priemonės ir neiškeliauja savo kryptimi. Taip pat gali būti siūlomos ir bendradarbiavimo su muitine paslaugos bei kitų dokumentų tvarkymas. Kas yra neatsiejama nuo tarptautinių krovinių gabenimo. Kadangi tai reikalauja pakankamai specifinių žinių ir ypatingo tikslumo. Taip pat kai kurios logistikos įmonės gali pasiūlyti netgi krovininių transporto priemonių nuomos paslaugą. Žinoma, tokie atvejai nėra labai dažni, tačiau tikrai pasitaiko. Taigi, sakyti, kad tokios įmonės užsiima vien tik pervežimai nebūtų labai tikslu. Ir nors tai pagrindinė jų veiklos sritis, tačiau su ja yra susieję gerokai daugiau dalykų, kuriais taip pat rūpinasi šios įmonės.

Kaip vyksta krovinių grupavimas (sandėliavimo paslaugos)?

Tai labai plačiai logistikos srityje taikomas procesas, kuriuo naudojasi pakankamai nemaža dalis klientų. Iš jų paimti užsakymai pirmiausiai atkeliauja į specialius centrus, kur jie yra sandėliuojami. Tačiau tai daroma iki kol susidaro pilnas krovinys ir jis gali iškeliauti savo kryptimi. Būtent todėl tai vadinama grupavimu, kurio metu iš skirtingų užsakymų atkeliavę kroviniai yra skirstomi į grupes pagal savo kelionės kryptį. Ir taip kaupiami, kol kažkuri iš krypčių užpildo transporto priemonės tūrį ir gali būti sėkmingai išgabenta. Taigi, visas procesas yra pakankamai paprastas ir dažniausiai jis vyksta gana greitai. Kadangi pervežėjai sulaukia pakankamai nemažai užsakymų, todėl ir turimi transporto resursai yra išnaudojami. O tai garantuoja klientams greitą pristatymą bei patrauklią paslaugos kainą.