Kuo naudingas krovinių grupavimas (sandėliavimo paslaugos)?

Sandėliavimas naudingas tiek pervežimo bendrovei, tiek užsakovui. Žinoma, krovinius galima gabenti ir tiesiai iš pradinio taško iki galutinės stotelės. Tačiau tokiais atvejais išlaidos bus žymiai didesnės. Kadangi tik retais atvejais vienas užsakymas užpildo visą transporto priemonės tūrį. Šiuo atveju kroviniai grupuojami pagal kelionės kryptis ir sandėliuojami iki kol susidaro pilna mašina. Žinoma, sandėliavimo paslauga kainuoja papildomai. Tačiau išlaidos tikrai bus mažesnės, nei vežant nepilną krovinį ir mokant kaip už pilną. Ypač jeigu užsakymai nėra itin skubūs. Visgi neretai kroviniai sukomplektuojami pakankamai greitai ir galutinį tikslą pasiekia ne ką lėčiau. Todėl toks pervežimo variantas yra vienas iš optimaliausių visais atžvilgiais. Kadangi tuo pačiu efektyviai išnaudojami ir turimi įmonės resursai. 

Ar logistikos įmonės tik perveža krovinius?

Toks klausimas gali kilti daugumai žmonių, kurie nėra susidūrę su logistikos sritimi. Logistika dažniausiai asocijuojasi su transportavimo veikla. Tačiau tai tik nedidelė dalis to, ką daro logistikos įmonės. Tokių įmonių veiklų spektrą sudaro ir krovinių grupavimas (sandėliavimo paslaugos), taip pat gali būti siūlomos ir bendradarbiavimo su muitine paslaugos bei kitų dokumentų tvarkymas. Šios paslaugos neatsiejamos nuo tarptautinių krovinių gabenimo ir reikalauja specifinių žinių bei tikslumo. Taip pat kai kurios logistikos įmonės gali pasiūlyti krovininių transporto priemonių nuomos paslaugą, nors tai nėra įprasta logistikos įmonių veikla. Taigi, sakyti, kad logistikos įmonės užsiima vien tik pervežimais nebūtų tikslu. Ir nors tai pagrindinė jų veiklos sritis, bet su ja susiję gerokai daugiau veiklos aspektų.

Kaip vyksta krovinių grupavimas (sandėliavimo paslaugos)?

Krovinių grupavimas – dažnai logistikos srityje taikomas procesas, kuriuo naudojasi nemaža dalis klientų. Iš klientų paimti užsakymai pirmiausiai atkeliauja į specialius centrus, kur jie yra sandėliuojami, iki kol susidaro pilnas krovinys. Šis procesas vadinamas grupavimu, nes jo metu iš skirtingų užsakymų atkeliavę kroviniai yra skirstomi į grupes pagal kelionės kryptį. Kroviniai kaupiami, kol atitinkama kryptis užpildo transporto priemonės tūrį ir gali būti išgabenta. Grupavimo procesas nėra sudėtingas ir dažniausiai vyksta gana greitai. Paprastai pervežėjai sulaukia nemažai užsakymų, todėl ir turimi transporto resursai yra optimaliai išnaudojami. Krovinių grupavimas klientams garantuoja greitą pristatymą ir patrauklią paslaugos kainą.