Kokias funkcijas atlieka muitinės tarpininkas?
Kaip jau pats pavadinimas išduoda, tai yra žmogus, kurio pagrindinis tikslas bendradarbiauti tarp muitinės ir kliento. Pastarasis gali būti tiek ir bet kuris iš mūsų, tiek ir įmonė. Būtent antruoju atveju visos procedūros gali tapti sudėtingesnėmis. O netikslumai lemti gana nemažas išlaidas. Kad viso to išvengti yra pasitelkiami šie specialistai, kurie žino dauguma niuansų bei neišvengiamų formalumų. Žinoma, už tokias paslaugas reikia atitinkamai sumokėti, tačiau išlaidos tikrai neturėtų būti labai didelės. O kai kuriais atvejais šią paslaugą gali pasiūlyti ir logistika bei pervežimais užsiimančios įmonės, kurios gabena krovinį. Aišku, ir tarpininko funkcijos kiekvienu atveju gali skirtis priklausomai nuo situacijos. Kartais be deklaracijų prireikia ir pakankamai specifinių tarptautiniams kroviniams būdingų dokumentų. Ir visus juos tvarko būtent šie specialistai.
Krovinių gabenimo iš trečiųjų šalių niuansai
Nors pats pervežimo procesas labai žymiai nesiskiria transportuojant kažką iš tokių valstybių, tačiau įvairių dokumentų reikia tikrai daugiau. Būtent šis aspektas dažniausiai ir apsunkina krovinio vežimą iš arba į tokias šalis. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad reikėtų kažkaip bandyti to išvengti. Kadangi visi procesai gali būti pakankamai sklandūs, jeigu tinkamai jiems pasiruošite. Vienas iš svarbiausių niuansų šiuo atveju yra bendravimas su muitine. Tai būtų ir deklaracijų bei kitų formų pildymas, pateikimas, ir patikrinimas. Aišku, kartais viskas gali pasirodyti painu. Tačiau tokiais atvejais padėti gali muitinės tarpininkas, kuris sutvarko visus dokumentu. Tokia paslauga kainuoja papildomai, bet tuomet nereikia abejoti bei nerimauti dėl galimų klaidų. O pastarosios kai kuriais atvejais gali kainuoti pakankamai brangiai, ypač laiko prasme.
Ar visuomet reikalingas muitinės tarpininkas?
Norintiems maksimaliai sutaupyti ir svarstantiems apie tokio specialisto pagalbos atsisakymą tikrai gali kilti šis klausimas. Žinoma, tai tikrai nėra būtina ir praktiškai visais atvejais galima ir savarankiškai atlikti visus veiksmus bei sutvarkyti formalumus. Ypač jeigu ši sritis neatrodo pernelyg paini ir sudėtinga. O jeigu dar turite ir kažkiek patirties tame, tuomet tikrai neturėtų būti pernelyg sunku. Tačiau reikėtų įsivertinti ir gabenama krovinių įvairovę, kadangi priklausomai nuo to gali skirtis įvairūs jiems reikalingi dokumentai. Bet jeigu jie nėra itin įvairūs ir vyrauja pastovūs daiktai, tuomet tikrai galima patiems imtis visų darbų. Kurie reikalingi norint, jog krovinys sėkmingai praeitų muitinės patikros etapą ir galėtų judėti toliau. Tačiau kylant neaiškumas vertėtų kreiptis į specialistus, kurie pagelbėtų viską atlikti tinkamai. Kadangi padarius net ir nelabai didelių klaidų galima turėti pakankamai nemažų nuostolių. Kurie tikrai viršys sumą, reikalingą sumokėti už tokią paslaugą padedant tvarkyti visus muitinės formalumus.