Kas yra krovinių konsolidavimas?

Nesusidūrusiems su logistikos bei pervežimo sritimi tokia sąvoka gali būti ir visai negirdėta. Tačiau šis metodas taikomas labai plačiai visame pasaulyje ir praktiškai visose įmonėse, kurios susijusios su šia sritimi. Bendrai tai būtų krovinių surinkimas iš skirtingų taškų į vieną vietą ir jų sugrupavimas pagal tolimesnį kelionės maršrutą. O tuomet toliau jau keliauja į konkrečią kryptį ne vienas krovinys, o visa jų grupė. Tokiu principu remiasi praktiškai visa logistikos veikla, kadangi tai leidžia optimizuoti kaštus. Kartu tai turi teigiamos įtakos ne tik įmonėms, tačiau ir klientams. Kadangi dėl mažesnių išlaidų bendrovės gali pasiūlyti lankstesnę kainodarą ir tokiu atveju praktiškai visuomet klientui apsimokės pervežti krovinius būtent tokiu būdu. Kadangi skirti vienam pakankamai nedideliam užsakymui visą transporto priemonę nebūtų pats ekonomiškiausias sprendimas. Nes toks variantas daugumoje atvejų kainuotų žymiai daugiau.

Kodėl ne visuomet apsimoka vežti pilną krovinį?

Žinoma, jeigu įmanoma vienu užsakymu užpildyti visą transporto priemonės tūrį, tuomet toks variantas visomis prasmėmis bus optimaliausias. Tačiau tikrai retai pasitaiko tokių pakankamai nemažų užsakymų. Daug dažniau pilnais kroviniai vadinami tie, kuriems vežti skiriama visa transporto priemonė. Nepaisant to, jog nėra pilnai užpildomas visas jos tūris. Tačiau į tai nėra atsižvelgiama ir už transportavimą tenka mokėti lygiai tiek pat. Tokiais atvejais žymiai ekonomiškesnis variantas būtų vežti dalinius krovinius. O jau logistikos įmonės pasirūpintų, kad būtų atliktas krovinių konsolidavimas, kuris leistų maksimaliai išnaudoti transporto priemonės resursus. Ir tuo pačiu klientui pasiūlyti gerokai žemesnę kainą. Būtent dėl šio aspekto toks pervežimas yra žymiai geresnis pasirinkimas. Be to, vežti daiktus mažesniais kiekiais gali būti naudinga ir neturint jiems skirtos sandėliavimo vietos. Kadangi šis procesas tai pat reikalauja papildomų resursų. Ir tikrai ne visuomet yra optimaliausias pasirinkimas. Taigi, daliniai kroviniai turi pakankamai nemažai privalumų.

Ekologija ir krovinių konsolidavimas, ką jie turi bendro?

Nors daugeliui šios sritys gali pasirodyti gana skirtingos, tačiau iš tikrųjų jos labai glaudžiai susiję. Kadangi kiekvieną dieną pasaulyje keliauja milijonai krovinių. Jie gabenami tiek oro, tiek vandens, tiek ir žemės transportu. Ir kuo daugiau turime transporto priemonių, tuo atitinkamai daugėja jų išmetamų kenksmingų medžiagų. Būtent šioje vietoje konsolidavimas leidžia minimalizuoti aplinkai daromą žalą. Kadangi tokiu būdu stengiamasi kroviniams pervežti naudoti kuo mažiau atskirų transporto priemonių. Ir kartu turima jų erdvė yra maksimaliai užpildoma. Taigi, net ir pakankamai nemažas kiekis užsakymų yra pervežamas vienos transporto priemonės. Kas gali atrodyti ne taip reikšminga, kol neįvertinama visuma. O bendrąją prasme ekologijai tai yra labai reikšmingas aspektas.