Kas yra krovinių konsolidavimas?

Nesusidūrusiems su logistikos ir pervežimo sritimi, tokia sąvoka gali būti ir visai negirdėta. Tačiau šis metodas taikomas visame pasaulyje ir praktiškai visose su logistika susijusiose įmonėse. Bendrai tai krovinių surinkimas iš skirtingų taškų į vieną vietą ir jų sugrupavimas pagal tolimesnį kelionės maršrutą. Taigi į konkrečią kryptį keliauja ne vienas krovinys, bet visa jų grupė. Tokiu principu remiasi praktiškai visa logistikos veikla, nes tai leidžia optimizuoti kaštus. Kartu tai turi teigiamos įtakos ne tik įmonėms, bet ir klientams. Kadangi dėl mažesnių išlaidų bendrovės gali pasiūlyti lankstesnę kainodarą, kuri labiau apsimokės klientams, norintiems pervežti savo krovinius. Skirti visą transporto priemonę vos vienam nedideliam užsakymui – ne pats ekonomiškiausias sprendimas, dažniausiai kainuojantis daugiau. 

Kodėl ne visuomet apsimoka vežti pilną krovinį?

Žinoma, jeigu įmanoma vienu užsakymu užpildyti visą transporto priemonės tūrį, tuomet toks variantas visomis prasmėmis yra optimaliausias. Tačiau tokių didelių užsakymų pasitaiko itin retai. Daug dažniau pilnais kroviniai vadinami tie, kuriems vežti skiriama visa transporto priemonė. Nepaisant to, kad nėra pilnai užpildomas visas jos tūris. Visgi, sudarant galutinę kainą, į tūrį nėra atsižvelgiama, todėl už transportavimą tenka mokėti tiek pat. Tokiais atvejais žymiai ekonomiškesnis variantas būtų vežti dalinius krovinius. Tokiu atveju logistikos įmonės pasirūpina, kad būtų atliktas krovinių konsolidavimas, kuris leistų maksimaliai išnaudoti transporto priemonės resursus. Ir tuo pačiu klientui pasiūlyti gerokai žemesnę kainą. Būtent dėl šio aspekto toks pervežimas yra žymiai geresnis pasirinkimas. Be to, vežti daiktus mažesniais kiekiais gali būti naudinga ir neturint jiems skirtos sandėliavimo vietos. Kadangi šis procesas tai pat reikalauja papildomų resursų, ir ne visuomet yra optimaliausias pasirinkimas. Taigi, daliniai kroviniai turi nemažai privalumų.

Ekologiška veikla ir krovinių konsolidavimas, ką jie turi bendro?

Nors daugeliui šios sritys gali pasirodyti gana skirtingos, bet iš tikrųjų jos itin glaudžiai susiję. Kiekvieną dieną pasaulyje keliauja milijonai krovinių. Jie gabenami tiek oro, tiek vandens, tiek žemės transportu. Kuo daugiau turime transporto priemonių, tuo labiau daugėja jų išmetamų kenksmingų medžiagų. Būtent todėl krovinių konsolidavimas leidžia minimalizuoti aplinkai daromą žalą. Kadangi tokiu būdu kroviniams pervežti stengiamasi naudoti kuo mažiau atskirų transporto priemonių. O kartu jų erdvė maksimaliai užpildoma. Taigi, net ir nemažą kiekį užsakymų perveža viena transporto priemonė. Įvertinus visumą, tokia priemonė atrodo tikrai reikšminga. Ekologiški krovinių pervežimo principai – reikšmingas logistikos aspektas.