Kuo ypatingi daliniai kroviniai?

Jau pats pavadinimas gali apie juos pasufleruoti, tačiau nesusidūrusiems su logistikos arba transportavimo sritimi tai nedaug ką sako. Aišku, galima ir nuspėti, tačiau ir toks variantas ne visuomet bus teisingas. Visumoje tai vieni iš dažniausių krovinių. Kurių pagrindinė ypatybė yra ta, jog jie neužima visos vietos transporto priemonėje. Būtent iš to ir kilo jų pavadinimas. Tačiau skiriasi ir jų gabenimas. Kadangi nebūtų labai efektyvu vykdyti transportavimą su pusiau tuščia krovinių gabenimo vieta. Todėl yra surenkami keli tokie užsakymai ir jais užpildoma visa vieta. Taip optimizuojamas visas logistikos procesas ir sumažinamos gabenimo išlaidos. Kas naudinga tiek klientui, tiek ir paslaugą teikiančiai įmonei. Kadangi ji gali sutaupyti ir tuomet pasiūlyti konkurencingas kainas. Taigi, iš esmės šie kroviniai nėra kažkuo ypatingi. Ir vienintelis jų išskirtinumas, tai pakankamai nedideli gabaritai, kurių nepakanka užpildyti visos transportavimo erdvės.

Transportavimo kaina, nuo ko ji priklauso

Yra daugybė skirtingų faktorių, kurių visuma nulemia galutinę kainą. Pirmiausia, tai kelias, kurį turi įveikti krovinys prieš pasiekdamas savo galutinį tikslą. Aišku, neretai kelionės metu yra kertamos skirtingų valstybių sienos. Tai irgi svarbus faktorius, kadangi kartais reikia bendradarbiauti su muitinėmis ir praeiti specialius patikrinimus. Kam reikalingi ir papildomi dokumentai. Jeigu gabenami daliniai kroviniai galutinės išlaidos kažkiek sumažėja, kadangi dalį jų kompensuoja kiti papildomi daiktai. Būtent todėl toks variantas yra pasirenkamas dažniausiai. Ypač jeigu tai nėra kažkoks labai specifinis ar išskirtinis užsakymas, kuriam reiktų ypatingo dėmesio ar itin greito pristatymo. Taip pat prie galutinės sumos prisideda ir papildomos paslaugos, kurios neretai yra neatsiejamos nuo viso logistikos proceso. Tarp jų būtų ir krovinio saugojimas. Taigi, faktorių, kurie nulemia galutinę suma yra pakankamai nemažai. Būtent todėl kiekvienu atveju ji gali būti pakankamai skirtinga.

Ar daliniai kroviniai pristatomi lėčiau?

Specialiai sulėtinti pristatymo proceso tikrai nenori niekas ir stengiamasi tai atlikti kaip įmanoma greičiau. Tačiau teoriškai lyginant šį ir pilno krovinio pristatymą gali susidaryti įspūdis, kad toks variantas nebus pats greičiausias. Taip yra todėl, jog vežami keli skirtingi kroviniai, todėl neretai juos tenka paimti iš skirtingų vietų. Lygiai taip pat jie gali būti ir iškraunami skirtingose vietose. O tai ne tik užima papildomo laiko, tačiau ir keičia patį kelionės maršrutą. Žinoma, stengiamasi labai nenukrypti nuo pagrindinio kelio. Tačiau net ir gana nežymūs nusukimai reikalauja laiko. Taigi, tokie kroviniai pristatomi kažkiek lėčiau. Bet laiko skirtumas tikrai nėra toks drastiškas. Kadangi ir logistikos įmonės turi patikrintus metodus kaip greitai pristatyti ne vieną užsakymą su viena transporto priemone.