Kuo ypatingi daliniai kroviniai?

Pasufleruoja jau pats pavadinimas, bet nesusidūrusiems su logistikos arba transportavimo sritimi šis terminas nedaug ką sako. Tai vieni iš dažniausiai pasitaikančių krovinių. Tokių krovinių pagrindinė ypatybė ta, kad jie neužima visos vietos transporto priemonėje. Būtent dėl to jie ir vadinami „daliniais“. Tokių krovinių gabenimas skiriasi nuo pilnai pakrautų. Transportuoti krovinius, kurie užima tik dalį gabenimo vietos, nėra efektyvu. Todėl surenkami keli tokie užsakymai ir jais užpildoma visa vieta. Taip optimizuojant logistikos procesą sumažinamos gabenimo išlaidos. O tai naudinga tiek klientui, tiek paslaugą teikiančiai įmonei. Tokiu būdu įmonė gali sutaupyti ir pasiūlyti konkurencingas kainas. Taigi, šių krovinių vienintelis išskirtinumas – nedideli gabaritai, kurių nepakanka užpildyti visos transportavimo erdvės.

Nuo ko priklauso transportavimo kaina?
Yra daugybė skirtingų faktorių, kurie nulemia galutinę kainą. Pirmiausia, kelias, kurį turi įveikti krovinys prieš pasiekdamas galutinį tikslą. Neretai kelionės metu kertamos skirtingų valstybių sienos. Tai reiškia, kad gali reikėti bendradarbiauti su muitinėmis ir praeiti specialius patikrinimus. Tokiems procesams reikalingi ir papildomi dokumentai. Jeigu gabenami daliniai kroviniai, galutinės išlaidos sumažėja, nes jos skaidomos pagal skirtingų krovinių kiekį. Būtent todėl dažniausiai renkamasi pervežti dalinius krovinius. Ypač jei užsakymas nėra skubus ar specifinis ir jam nereikia ypatingo dėmesio. Taip pat prie galutinės kainos prisideda ir papildomos paslaugos, kurios neretai yra neatsiejamos nuo logistikos proceso. Tarp jų yra ir krovinio saugojimas. Taigi, yra nemažai faktorių, kurie nulemia galutinę kainą. Būtent todėl galutinė krovinio pervežimo kaina skiriasi priklausomai nuo užsakymo.

Ar daliniai kroviniai pristatomi lėčiau?

Kiekvieną pristatymą stengiamasi atlikti kaip įmanoma greičiau, todėl specialiai proceso niekas nelėtina. Visgi, lyginant dalinio ir pilno krovinio pristatymą, gali susidaryti įspūdis, kad dalinio krovinio pervežimas nėra greičiausias pasirinkimas. Reikia suprasti, kad kai vežami keli skirtingi kroviniai, neretai juos tenka paimti iš skirtingų vietų. Lygiai taip pat juos gali reikėti skirtingose vietose iškrauti. Todėl toks pervežimas ne tik užima papildomo laiko, bet ir keičia kelionės maršrutą. Žinoma, sudarant optimalų maršrutą stengiamasi stipriai nenukrypti nuo pagrindinio kelio. Tačiau net ir maži maršruto pokyčiai reikalauja papildomo laiko. Taigi, daliniai kroviniai pristatomi šiek tiek lėčiau, nors laiko skirtumas nėra itin drastiškas. Logistikos įmonės naudojasi patikrintais metodais kaip viena transporto priemone greitai pristatyti kelis užsakymus.